Lipanj 20, 2015 8:25
11401054_1158623767486419_3192254341321662809_n

Prošlog tjedna započele su povijesne, prve Europske igre, u Baku-u (Azerbajdžan). Zamišljene kao Olimpijske igre u malom, okupile su najbolje europske sportaše u mnogobrojnim sportovima, pa tako i hrvačku elitu Europe.

Među ostalim reprezentativcima koji su iz Lijepe naše otputovali u Baku, bili su i naši hrvači Nenad i Neven.

Nama najzanimljivije natjecanje, ono hrvačko započelo je 13.6. a Nenad i Neven su imali svoje mečeve u nedjelju 14.6.

U kategoriji do 85 kilograma nastupila su 24 hrvača. Nenad je u prvom kolu bio bolji od Makedonca ruskog porijekla, Khamikoeva, pobijedio ga je tehničkim tušem. Nakon toga u četvrtini finala ga je čekao Estonac Aps, kojeg je pobijedio rezultatom 5:0. U polufinalu snage je odmjerio s Rusom Chakvetadzeom u zanimljivoj borbi ovoga puta Rus je bio bolji te pobijedio rezultatom 6:2.
Rus je tako postao finalist, a Nenadu je preostala borba za broncu, protivnik u toj borbi bio mu je dobro poznati hrvač iz Njemačke Azizsir, i ovoga puta borba je bila napeta i neizvjesna do posljednje minute, no nažalost uspješniji je bio predstavnik Njemačke. Nenad je tako završio natjecanje kao peti hrvač Europe, što je izvrstan rezultat.

Neven je nastupio u kategoriji do 75 kilograma, u konkurenciji 29 hrvača. Prvu borbu u kvalifikacijama Neven je porazio Austrijanca Marchl-a rezultatom 7:0, u sljedećem kolu borio se protiv Ukrajinca Pyshkov-a, borba je bila zanimljiva i neizvjesna te završila rezultatom 6:5 u korist Ukrajinca. Ukrajinac je u polufinalu izgubio, te su tako Nevenove šanse za daljnju borbu za medalju okončane.

Nakon povratka kući uslijedilo je par dana za odmor, a zatim nastavak priprema u Njemačkoj, potom bazične pripreme na Kupresu, nakon toga trening kamp u Poljskoj, pa trening kamp u Mađarskoj…. dakle ljetni raspored popunjen, sve kako bi se što bolje pripremili za najvažnije natjecanje sezone, Svjetsko prvenstvo u Las Vegasu.